BAŞKANIMIZ DÜNYA TAŞ ZİRVESİ WEBİNARINA KATILDI

Katılımcıların doğal taş üretimi, kendi ülkelerindeki uygulamaları ve ticareti hakkında konuşmalarına ve diğer ülkelerle bilgi paylaşımlarına olanak sağlayan bir platform olarak 2018 yılında kurulan World Stone Summit (Dünya Taş Zirvesi)'in 2 gün sürecek olan webinarı 12 Temmuz Pazartesi günü başladı.

İzfaş organizasyonunda; Hindistan, İran, ABD, Polonya, Tunus, Rusya ve ülkemiz sektör temsilcilerinin konuşmacı olarak katıldığı webinarda 12 Temmuz günü saat 11.00’da Başkanımız Sn. İbrahim ALİMOĞLU konuşma yaptı.

Konuşmasında son yıllardaki ihracat rakamlarına değinen Başkanımız COVID-19 salgınından alınan yaraların ancak düzeliyor olduğundan, işlenmiş mermer ve blok ihracatımızın normal değerlere ulaştığından hatta işlenmiş mermer ihracatında artış olduğundan söz etti. Ayrıca, 25-28 Ağustos 2021 tarihlerinde kapılarını 26. kez açacak olan Marble İzmir fuarına  hem TÜMMER hem de şirket olarak yerini alacaklarını belirtti. Konuşmasının sonunda ise sektör olarak üretim izin alım süreçlerinde yaşanan sıkıntılarını yineleyerek bir an önce çözümlenmelerini umduğunu dile getirdi.

   

YUKARI